субота, 17 травня 2014 р.

Літургія Передшеосвячених Дарів BAR-336

42. На вечірні після читань і «Хай возноситься» (Пс. 140, і Господи помилуй, мовлять молитву оглашенних (літургії) передшеосвячених.
Боже, Боже наш, творче і создателю всього, ти хочеш, щоб всі спаслись і прийшли до пізнання істини, споглянь на рабів твоїх катехуменів і ізбав їх від давньої омани і підступу супротивника, і приклич їх в життя вічне, просвічуючи їхні душі і тіла і зараховуючи їх до словесного стада твого, над яким виголошено святе ім'я твоє. Ви(голос): Щоб і вони з нами славили.
43. Молитва за тих, які готуються до просвічення
Яви, Владико, лице твоє на тих, які готуються до святого просвічення і бажають відкинути скверну гріха. Осяй їх розум, укріпи їх у вірі, утверди в надії, зверши в любові, покажи достойними членами Христа твого, який віддав себе як викуп за душі наші. Ви(голос): Бо ти – просвічення наше, і тобі славу.

44. Перша молитва вірних
Боже, великий і хвали-гідний, який животворящою смертю Христа твого з тління в нетління нас привів! Звільни всі чуття наші від пристрастного омертвіння, приставивши до них благого наставника – внутрішню свідомість. І хай око відхиляється від всякого недоброго погляду, а слух для слів пустих хай буде недоступним, язик же хай очиститься від мови непристойної. Очисти нас і уста, які восхваляють тебе, Господи; вчини, щоб руки наші стримувались від негідних діл, а творили лише те, що тобі вгодне, утверджуючи всі члени наші і думку твоєю благодаттю. Ви(голос): Бо тобі подобає вся слава, честь і поклоніння.
45. Друга молитва вірних
Владико святий, преблагий, благаємо тебе, багатого милістю, щоб ти був прихильний до нас, грішних, і вчинив нас достойними прийняти єдинородного Сина твого і Бога нашого, царя слави. Бо ось, пречисте його тіло і животворяща кров, які в нинішній час входять, мають бути положені на цій таїнственній трапезі, невидимо супроводжувані множеством воїнства небесного. Даруй нам причаститися їх не в осудження, щоб, просвіщаючись чeрез них оком розуму, ми стали синами світла і дня. Ви(голос): За даром Христа твого, з яким ти благословенний, зі всесвятим.
46. Після сповнення «Нині сили небесні», ієрей молиться:
Боже невимовних і невидимих таїнств, у якого скриті всі багатства премудрості і знання, ти звершення цієї служби нам відкрив і поставив нас грішних, згідно з великим твоїм чоловіколюб'ям, приносити тобі дари і жертви за наші прогрішення і за гріхи невідання народу, сам, невидимий царю, який твориш велике і неосяжне, славне і чудне, йому ж немає числа, споглянь на нас, недостойних рабів твоїх, які предстоять цьому святому жертовнику, як херувимському твоєму престолу, на якому спочиває єдинородний Син твій і Бог наш чeрез предлежачі страшні таїнства. І звільнивши нас і вірний народ твій от всякої нечистоти, освяти душі і тіла всіх нас освяченням невід'ємним, щоб з чистою совістю, з неосоромленим лицем, з просвіченим серцем причащаючись цих божественних святинь і ними оживотворяючись, з'єдналися ми з самим Христом твоїм, істинним Богом нашим, який сказав: хто їсть моє тіло і п'є мою кров у мені перебуває, а я в ньому, щоб при оселеному і ходячому в нас слові твоєму, Господи, стати нам храмом святого і покланяємого твого Духа, звільнившись від усякого підступу диявольського, який діє у ділі, чи слові, чи у помислі, і отримати обіцяні блага всім святим твоїм, які від віку тобі благовгодили. Ви(иголос): І сподоби, Владико.
Народ: Отче наш.
Ієрей: Бо твоє царство.
Народ: Амінь.
47. Ієрей: Мир всім.
Народ: І духові твоєму.
Диякон: Голови наші.
Ієрей молиться: Боже, єдиний благий і милосердний, ти у вишніх живеш і долішнє озираєш, споглянь милосердним оком на весь народ твій і збережи його, і сподоби всіх нас неосудно причаститися цих животворящих твоїх таїнств, бо пeред тобою схилили ми гoлoви свої, очікуючи від тебе багатої милості. Ви(голос): За благодаттю і щедротами і чоловіколюб'ям єдинородного Сина твого, з яким благословенний ти, зі всесвятим і благим і животворящим твоїм Духом, нині.
Народ: Амінь.
48. Диякон: Воньмім!
Ієрей: Передшеосвячені святі святим!
Народ: Єдин свят, єдин Господь, Ісус Христос.
Молитва після причастя
Благодаримо тебе, Бога спасителя всіх, за всі блага, які ти дарував нам, і за причастя святого тіла і крові Христа твого, і молимо тебе, Владико чоловіколюбче: збережи нас під покровом крил твоїх, і дай нам до останнього нашого подиху достойно причащатися святинь твоїх, на просвічення душі і тіла, в насліддя царства небесного. Ви(голос): Бо ти – освячення наше, і тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину і Святому Духу, нині і завжди, і на віки віків. Амінь.
Диякон: В мирі вийдім.
Народ: В імені Господнім.

Немає коментарів:

Дописати коментар