понеділок, 12 травня 2014 р.

Літургія про мир під час міжусобного протистояння і за примирення і зупинення заколотів та безладів міських СЛУ-ЛЬВ-1929

На Проскомидії
Господи Ісусе Христе, Боже наш, прийми Жертву цю на відпущення всіх гріхів і беззаконь наших, якими розлютили ми Твоє чоловіколюбство і прогнівили благість Твою, і відверни від нас весь гнів Твій, що справедливо насувається на нас, і присмири всі заколоти, і безлади, і розбрат, які бачимо нині, і присмири кровопролиття і міжусобну боротьбу, і подай нам мир і тишину, любов же і утвердження і примирення швидке людям твоїм, яких Твоєю чесною кров'ю відкупив Ти задля слави Імені Твого, щоб утверджувалась і укріплювалась свята Твоя Церква.
На Мирній ектенії після "За плаваючих" додай це:
- Щоб вислухав Він голос молитви нас, недостойних рабів Своїх, і простив нам всі прогрішення, якими розлютили Його, ярість і лють на себе накликавши, Господеві помолімся.

- Щоб відвернув Він весь гнів ярості Своєї, який справедливо на нас насувається, і щоб милостивий і благопривітний був нам, недостойним, Господеві помолімся.
- Щоб серця непримиримі звіроподібних людей із кровопролитного бажання до братолюбія і примирення скоро навернути і присмирити міжусобну боротьбу, Господеві помолімся.
- Щоб викоренити всю заздрість, поривання злі, гнів і братоненависництво і всі інші згубні пристрасті, які в нас оселилися і з яких витікають всі заколоти, розбрат, безлад і кровопролиття, які нині бачимо, Господеві помолімся.
Євангеліє від Йоана гл.20 зач.65
На сугубій ектенії
- Ще молимось Господеві Богу нашому, щоб зглянувся на стогін, сльози і крик людей Своїх і, бачивши озлоблення, бідування і смирення наше, милостивий був і відвернув від нас весь гнів Свій, який справедливо на нас насувається, і помилував нас.
- Ще молимось, щоб зупинив Він всі заколоти, безлад, розбрат і кровопролиття, що сталися через гріхи наші, і присмирив скоро міжусобну боротьбу, і помилував нас.
- Ще молимось, щоб не покинув Він стадо Своє погибати і маліти від озлоблення лукавих і ворожих людей, але скоро подав Свою поміч і розраду хоч і недостойним та все ж рабам Своїм і визволив від усяких злих обставин силою благості Своєї і помилував нас.
- Ще молимось, щоб Господь Бог наш добру думку про віру православну і святу соборну і апостольську Церкву, мир, злагоду і тишину людей Своїх вдихнув і насадив у серця тих, які при владі, щоб можна було мирне і добре про них думати і говорити, особливо в нинішній час, молімось всі - "Господи, вислухай і помилуй!"

Немає коментарів:

Дописати коментар