вівторок, 6 травня 2014 р.

Літургія про перемогу над супостатами СЛУ-Львів-1930

Ще таку службу проти окупантів можна знайти у Львівському служебнику 1930-го року

На проскомидії
Господи Ісусе Христе, Боже наш, прийми Жертву цю на відпущення гріхів всіх людей Твоїх, візьми зброю і щит і возстань на поміч нам, і впокори ворогів, які воюють з нами, всесильною десницею Твоєю подаючи перемогу над ними христолюбивому війську нашому, людям же Твоїм мир і відсутність печалі.

На Мирній ектенії
- Щоб не пом'янув Ти гріхів і беззаконь наших, але, як благосердний, милостивим був до недостойних рабів Своїх у бідах сущим і щоб ізбавитися нам від ворогів наших, Господеві помолімся.
- Щоб подати силу і міць христолюбивому воїнству, мужнім і хоробрим перед усяким ворогом і супостатом завжди його являти, і рабам Твоїм мир, утведження і від всіх бід, нужд і напастей ворожих швидке звільнення подати, Господеві помолімся.
- Щоб мир і славу вселити в землі нашій і ізбавити нас від всіх ворожих напастей і навали бід, Господеві помолімся.
- Щоб не віддав нас Господь на потоптання і розорення ворогам і супостатам нашим, але щоб на втечу обернув все зухвальство і потугу їх повалив під ноги вірних Своїх, Господеві помолімся.
- Щоб сповнити соромом і безчестям лиця супротивників наших, а серця їх сповнити страхом і жахом, і щоб ангел Господній гнав їх і вражав, Господеві помолімся.
- Щоб як лук мідний вчинити силу вірних Твоїх і укріпити десницю їх міццю сили Твоєї для перемоги і повалення супостатів наших, Господеві помолімся.
- Щоб перемінити всю скорботу і нарікання наше на радість і веселість, а бідування наше на мир змінити і міцним та непоборним для всіх ворожих напастей назавжди явити, Господеві помолімся.
- Щоб зламати щит, зброю та оборону всіх, хто воює проти нас і під ноги христолюбивому воїнству їх впокорити, Господеві помолімся.
- Щоб подати неослабну, незбориму і переможну силу, міць і мужність з хоробрістю христоіменитому воїнству нашому на здолання зброї сильних ворогів наших, Господеві помолімся.
- Щоб ізбавлення подав Ти вірним рабам Своїм від навали іноплеменників і від всіх людей, які прагнуть війни і від бойових походів, а в мирі глибокому Церкву і людей Своїх зберегти, перемогу їм на ворогів завжди даруючи, Господеві помолімся. 
Тропарі
Тропар, глас 1: Спаси, Господи, людей твоїх* і благослови насліддя Твоє,* перемоги благовірному народові на супротивників даруй* і хрестом твоїм* охорони люд твій.  
Слава: Кондак, глас 4: Вознісся Ти на хрест волею своєю.* Новому людові Твоєму, що Твоє ім’я носить,* даруй щедроти твої, Христе Боже.* Возвесели силою Твоєю, благовірний народ,* перемоги на супротивників дай йому,* що за посібник має Твоє оружжя миру, непоборну перемогу.
I нині: Богородичний, глас 6: Заступнице християн непостидна,* молитвенице до Творця незамінна,* не погорди голосами молінь грішників,* але випереди як благая з поміччю нам, що вірно співаємо Тобі:* Поспішись на молитву і скоро прийди на моління,* заступаючи повсякчас, Богородице, тих, що почитають Тебе.
Прокімен 
В Бозі звершимо сильне і Він впокорить воюючих з нами Стих: Дай нам поміч в печалі.
До євреїв (уточнити!!!).
Алилуя! 
Стих: Хай будуть як порох перед лицем вітру і ангел Божий хай жене їх!
Мр. (уточнити!!!).
Ектенія усильного благання
- Господи Боже наш, сильний і кріпкий в боях, Тебе ми недостойні призиваємо і смиренно молимо, візьми зброю сили Твоєї і щит оборонний і ізбав нас, возстань на поміч нам, вийми меч заборони і перемоги, замкни воюючих з нами, і переслідуючих нас, і назад поверни з соромом тих, які зле проти нас замишляють, покоряючи їх під ноги вірних Твоїх, молимось Тобі як щедрий скоро вислухай і помилуй.
- Господи Боже наш, споглянь з неба і подивись як супротивники наші зброю оголили і стрільби свої приготували, щоб поцілити нужденних і вбогих рабів Твоїх і вбити тих, що православно тебе славлять. І міццю всесильною Твоєю стрільби їх сокруши і зброю їх скоро заверни, щоб увійшла в серця їх, даруючи перемогу над ними рабам Твоїм, молимось Тобі всесильний Царю, вислухай і помилуй.
- Не на лук уповаємо і не зброя наша врятує нас, Господи, але допомоги Твоєї всемогутньої просимо і на силу Твою сподіваючись, повстаємо проти ворогів наших, Ім'я Твоє вірно прикликаючи. Ти ж заверни і погуби їх і в руки вірному Тобі воїнству нашому віддай, молимось Тобі вислухай і помилуй. 
- Пошли стріли Твої, Господи, і замішання вчини серед ворогів наших, блисни блискавкою і розжени їх, з висот пошли руку Твою і викорени їх із землі і вийми нас і ізбав імени Твого ради, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Немає коментарів:

Дописати коментар