пʼятниця, 29 серпня 2014 р.

ЧИН МОЛЕБНЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ ПРОТИ СУПРОТИВНИКІВ

Ієрей: Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Вірні: Амінь.
Ієрей: Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Вірні: Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.
Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас. (3)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, нинi i повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші, імени Твого ради.
Господи, помилуй. (3)
Слава, і нині:
Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.
Ієрей: Бо Твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.
Вірні: Амінь.

Господи, помилуй. (12)
Прийдіте, поклонімся цареві, нашому Богу.
Прийдіте, поклонімся Христові, цареві, нашому Богу.
Прийдіте, поклонімся і припадім до самого Господа Ісуса Христа, царя і Бога нашого.
Псалом 45
Бог нам пристановище і сила,* помічник у скорботах, що вельми облягли нас.
Тому не побоїмося, коли стрясається земля* і зсуваються гори у серце морів.
Зашуміли і схвилювалися води їх,* схвилювалися гори міццю Його.
Річкові бистрини веселять місто Боже* – освятив обитель Свою Всевишній.
Бог посеред нього, і воно не похитнеться,* допоможе йому Бог від ранньої зорі.
Захвилювалися народи, захиталися царства,* подав голос Свій Всевишній – похитнулася земля.
Господь Сил з нами,* заступник наш – Бог Якова.
Прийдіте і побачте діла Божі,* які чудеса звершив Він на землі,
Припиняючи війни до країв землі, лук потрощить і зламає зброю,* і щити спалить вогнем.
«Спочиньте і спізнайте, що я – Бог;* вознесуся між народами, вознесуся на землі!»
Господь Сил з нами, заступник наш – Бог Якова.
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (3).
Диякон виголошує єктенію:
В мирі Господу помолімся.
Вірні після кожного прошення: Господи, помилуй.
За мир з висот і спасення душ наших, Господу помолімся.
За мир всього світу, добрий стан святих Божих церков і з’єднання всіх, Господу помолімся.
За святий храм цей, і за тих, що з вірою і страхом Божим входять до нього, Господу помолімся.
За святішого вселенського Архиєрея ім’я, Папу Римського, і за блаженнішого Патріярха нашого ім’я, і за преосвященнішого Митрополита нашого Кир ім’я, преосвященнішого Архиєпископа нашого Кир ім’я (або боголюбивого Єпископа нашого Кир ім’я), чесне пресвітерство, у Христі дияконство, за ввесь причет і людей, Господу помолімся.
Щоб як лук мідний вчинити силу вірних Твоїх і укріпити десницю їх міццю сили Твоєї і за перемогу над супостатами нашими, Господеві помолімся.
Щоб подати неослабну, незбориму і переможну силу і мужність христоіменитому воїнству нашому на перемогу над ворогами і супостатами і всіми нападками їх, Господеві помолімся.
Щоб сповнити соромом і безчестям лиця супротивників наших, а серця їх сповнити страхом і жахом, і щоб ангел Господній гнав їх і вражав, Господеві помолімся.
Щоб вислухати крик святої Церкви Твоєї і зітхання єдиновірців наших і щоб вивести із тління життя полонених ворогами і супостатами рабів Його, які в печалі і скорботах до Нього взивають, Господеві помолімся.
Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Пресвяту, пречисту, преблагословенну, славну Владичицю нашу Богородицю і приснодіву Марію, з усіма святими пом’янувши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо.
Вірні: Тобі, Господи.
Виголос: Бо Тобі належить слава, влада, честь і поклонення разом із безначальним Твоїм Отцем, і з пресвятим, і благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.
Вірні: Амінь.
«Бог – Господь», глас 1
Бог – Господь, і явився нам; благословен, Хто йде в Ім’я Господнє.
Стих 1: Прославляйте Господа, бо Він благий, бо повік милість Його.
Стих 2: Обступивши, оточили мене, але Іменем Господнім протистояв я їм.
Стих 3: Не умру, а житиму і повім діла Господні.
Стих 4: Камінь, який відкинули будівничі, – він став наріжним: від Господа се сталося, і дивне воно в очах наших.
Тропар, глас 1: Спаси, Господи, людей твоїх* і благослови насліддя Твоє,* перемоги благовірному народові на супротивників даруй* і хрестом твоїм* охорони люд твій.
Слава: І нині: Заступництво, перед яким благоговіємо, і з яким не осоромимося,* не погорди, Благая, молитвами нашими, всеоспівана Богородице,* утверди православних громаду,* спаси благовірних людей,* укріпи в справедливості правління їх* і подай їм з небес перемогу,* бо Ти Бога породила,* єдина благословенная.
Диякон: Будьмо уважні.
Ієрей: Мир всім.
Диякон: Премудрість, будьмо уважні.
Прокімен, глас 7:
Господь кріпость людям своїм дасть, Господь благословить людей своїх миром (Пс. 28,11).
Стих: Принесіть Господеві, сини божі, принесіть Господеві молодих баранців (Пс. 28,11).
Диякон: Премудрість!
Чтець: До ефесян послання святого апостола Павла читання.
Диякон: Будьмо уважні!
Чтець: Браття, кріпіться в Господі та в могутності його сили. Одягніться в повну зброю Божу, щоб ви могли дати відсіч хитрощам диявольським. Нам бо треба боротися не проти тіла й крови, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах. Ось чому ви мусите надягнути повну зброю Божу, щоб за лихої години ви могли дати опір і, перемагаючи все, міцно встоятися. Стійте, отже, підперезавши правдою бедра ваші, вдягнувшись у броню справедливости і взувши ноги в готовість, щоб проповідувати Євангелію миру. А над усе візьміть щит віри, яким здолаєте згасити всі розпечені стріли лукавого. Візьміть також шолом спасіння і меч духовний, тобто слово Боже. (зачало 233: Еф. 6, 10—17.)
Алилуя
Диякон: Премудрість, прості, вислухаймо святого Євангелія.
Ієрей: Мир всім.
Вірні: І духові Твоєму.
Ієрей: Від Марка святого Євангелія читання.
Вірні: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Диякон: Будьмо уважні.
Сказав Господь: Істинно кажу вам, що хто скаже цій горі: Двигнись і кинься у море, та не сумніватиметься у своїм серці, лише віруватиме, що станеться те, що каже, - то буде йому так. Тому й кажу вам: Усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, - і буде вам так. І коли стоїте на молитві, прощайте, як маєте щось проти когонебудь, щоб і Отець ваш, який у небі, простив вам провини ваші. Коли ж ви не простите, то й Отець ваш, який у небі, не простить провин ваших. (зачало 51: Мк. 11, 23-26)
Вірні: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Єктенія усильного благання
Диякон: Помилуй нас, Боже, по великій милості твоїй, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Вірні після кожного прошення: Господи, помилуй (3).
Ще молимось за святішого вселенського архиєрея (ім’я), папу Римського, і за блаженнішого патріярха нашого (ім’я), і преосвященнішого архиєпископа і митрополита нашого Кир (ім’я), боголюбивого єпископа нашого Кир (ім’я), [у монастирях: і за всечесніших отців наших, архимандрита (ім’я), протоігумена (ім’я), ігумена (ім’я)], за тих, що служать і послужили у святім храмі цім [у монастирях: у святій обителі цій], і за отців наших духовних, і всю во Христі братію нашу.
Ще молимось за Богом бережений народ наш, за правління і за все військо.
Не на постріли уповаємо і не зброя наша врятує нас, Господи, але допомоги Твоєї всемогутньої просимо і на силу Твою сподіваючись, повстаємо проти ворогів наших і Ім'я Твоє вірно прикликаючи з умилінням молимося: всемогутній Господи, милостиво вислухай і помилуй.
Захиснику вірних, пошли стріли свої, Господи, і замішання створи серед ворогів наших, пошли з висоти руку Свою і впокори їх і христолюбивому воїнству нашому віддай їх, молимось: милосердний Господи, вислухай і помилуй.
Щоб воїнство наше непоборним і переможним було над ворогами і щоб мир і слава оселились в землі нашій, усильно молимось Тобі, Господи вислухай і помилуй.
Виголос: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, уповання всіх кінців землі і тих, що на морі далеко, і, Милостивий, будь милостивим, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо милостивий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Вірні: Амінь.
Диякон: Господеві помолімся.
Молитва
Господи Боже сил, Боже спасіння нашого, Боже, єдиний що твориш чудеса, зглянься у милості і щедротах на смирення рабів Твоїх і чоловіколюбно вислухай і помилуй нас. Ось бо вороги наші зібрались на нас, щоб погубити нас і зруйнувати святині наші. Тому ми грішні і недостойні в покаянні і з умиленням молимось Тобі: поможи нам, Боже, спасителю наш, і ізбави нас ради Імени Твого, щоб не сказали вороги наші «Бог покинув їх і нема Ізбавителя і Спасителя». Радше хай пізнають всі народи, що Ти єси Бог наш, а ми - люди Твої, силою Твоєю бережені. Створи з нами знамення на благо, щоб ненависники наші побачили нас і впокорилися. Так, Господи Боже, спасителю наш, Сило і Упокоєння і Заступниче наш, не згадай беззаконь і неправд людей Твоїх, і не відвернися від нас у гніві Твоєму, але в милості і щедротах посіти смиренних рабів Твоїх, що припадають до Твого благоутробія. Повстань на поміч нам і оберни нечестиве зухвальство їх на страх і втечу. Христолюбивому ж воїнству нашому подай у сильній відвазі і мужності погнати і наздогнати і в Імені Твоєму перемогти їх. А тим, яким Ти призначив покласти у бою за вітчизну своє життя, прости їм прогрішення їх і в день праведної відплати Твоєї подай вінці нетлінні. Бо Ти єси Заступник і Переможець і Спасіння всім, хто на тебе уповає і Тобі славу возсилаємо Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас і на віки віків.
Відпуст
Диякон: Премудрість.
Вірні: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Ієрей: Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.
Вірні: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (3). Благослови.
Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, преподобних і богоносних отців наших, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
Вірні: Амінь.

Немає коментарів:

Дописати коментар