середа, 20 серпня 2014 р.

Богословствувати "днесь" у присутності Христа

Мт 23: 29-39
Особливо богословам дуже легко закритись у минулому, звести вивчення питань віри до минулого, навчитись аналізувати добрі вчинки, а ще краще, помилки своїх отців. Мовляв, вони помилились, були б ми на їх місці, ми б цього точно не зробили. І саме тут богослови часто потрапляють у власну пастку: дискутуючи із тими, які вірять сьогодні, вони використовують метод своїх отців - вбивають, переслідують, виганяють "за правду". Як і їх батьки, вони не бачать посланих їм Богом пророків, книжників, вчених. Їх уділ не сучасне, а минуле.
Єдиний вихід із залежності минувшини - якнайчастіше збиратись під крила Господа, шукати не оправдання чи звинувачення, але близькості Христа, у Його присутності шукати прихистку і то не самим, але й з іншими, яких Христос кличе під свої крила. Вихід для кожного богослова - вчитись жити у Господньому "днесь".
Церква недарма створила широкий і багатий спектр літургійних богослужінь. Щоразу на рівних проміжках часу вона кличе своїх дітей (дітей небесного Отця через Христа) у тінь крил безперервної молитви Христа. В Його присутності вона вчить нас оцінювати минувшину і вести діалог з сучасністю.

Немає коментарів:

Дописати коментар