четвер, 20 жовтня 2022 р.

покликані і післані свідчити про можливість торкнутись Христа: Лк 6:12-19

 Напишу ще й нині, бо увага впала на те, чого якось не зауважував попередньо.

Перед важливими рішеннями Христос проводив час із Отцем. Лука підкреслює два важливих аспекти цього часопроведення: а) Христос виходив на гору, б) Його молитва тривала всю ніч.

Ходіння в гори, так само як і возношення очей чи рук вгору під час молитви має надзвичайно важливе значення - нагадування передусім собі, що батьківщина наша вгорі, наша ціль - во вишніх. Там - слава Божа. Заради цього ми "відкладаєм всяку житейську метушню". Перестаємо дивитись на те, з чого ми походимо - порох земний, а зосереджуємось на тому, до чого ми покликані: "Перший чоловік із землі – земний, другий чоловік – з неба" (1Кор 15:47).
Христос виділяє час для молитви. Це не просто Отченаш-БогородицеДіво. Не завчені з дитинства фрази "Шеми". Він вибирає нічний час для молитви, бо це час упокоєння і упокорення. Час, коли людина потребує захисту і додаткового світла. Час, коли темрява огортає і сон обтяжує повіки. Він триває в молитві всю ніч. Дає можливість Отцеві промовити до нього. Він серйозно ставиться до розмови з Отцем. Його молитва - приклад для молитви Його учнів. Молитись неспішно. Витратити час на молитву.
Христос вибирає учнів "яких назвав апостолами". Для того, щоб бути Христовим учнем не вистачає бути лише "покликаним", треба бути також "післаним". Бути післанцем Христа, означає знати Його і вміти "пояснити" Його іншим. Не вистачить лише бути з Ним, спілкуватись з Ним, визнати Його своїм Спасителем. Треба свідчити Його, ісповідувати Його, творити відповідно до Його слів. Тоді покликаний стає післаним.
Христос обирає того, "який потім став зрадником". Він не обирає зрадника, Він обирає людину, яка стає зрадником з власної волі. Але якщо подивитись на інших апостолів, то й вони не були завжди "ті, що вірні". Петро зрадив Христа тричі з малодушності, і навіть після Воскресіння не до кінця позбувся своєї малодушності (Гал 2:12), як свідчить про це Павло. Тим не менше, він вставав і йшов далі і, як післанець Христа, свідчив Його наскільки зміг аж до мученичої смерті. Це заохота для нас не зневірюватись, усвідомивши себе зрадником. Головне, не змиритись із цим остаточно (Дії 1:25).
Христос завжди збирає довкола себе силу народу, оскільки з Нього виходить сила зціляюча. Ця "зціляюча сила" творить церкву - збір покликаних, які прагнуть пережити на собі цю силу, намагаючись торкнутися Христа. В цьому суть літургії церкви. Літургії не лише у вузькому, євхаристійному значенні. Літургії, у значенні усієї молитви церкви - євхаристії, таїнств, богослужінь добового кола. Кожне із них - нагода торкнутись Христа і відчути на собі Його зціляючу силу.

Немає коментарів:

Дописати коментар